В місті спостерігається щотижневе підвищення захворюваності грипом та ГРВІ приблизно на 25-30%.

В основному хворіють діти до 17 років. Найбільше серед них школярів. Про це повідомив сімейний лікар амбулаторії №1 Олександр Шум під час прес-конференції.
За його словами на даний час 15 чоловік мають важкий перебіг захворювання, серед них 7 дітей. Всі вони госпіталізовані у медичні заклади міста.

«Розповсюдження хвороби відбувається в основному через нехтування людьми елементарних правил профілактики. Основним профілактичним заходом є вакцинація. Вакцина на 70-90% убереже від захворювання або ж значно знизить ризик важких ускладнень», – сказав Олександр Шум.

Окрім вакцинації варто уникати великих скупчень людей, мити руки кожні дві години. Якщо захворіли, то залишатись вдома і звернутись до лікаря. Якщо ж вкрай необхідно піти кудись, то варто одягти захисну маску.

За словами лікаря у групі ризику люди похилого віку, діти до 2-х років, вагітні жінки.
Медик попереджають про небезпеку самолікування

«Не потрібно починати самому лікуватись, цим ви можете нашкодити собі і утруднити лікарю постановку діагнозу. Терапія атибіотиками з перших днів не потрібна. Це може вирішувати лише лікар. Стосовно різних гарячих чаїв – вони не допомагають. Антивірусні препарати можна застосовувати лише за призначенням лікаря, бо вони мають чимало протипоказань», – відзначив Олександр Шум.