Відповідь давали керівники павлоградського осередку

Марш «Національних дружин» у Києві трохи шокував країну та значно актитвізував соцмережівські спільноти, викликав чимало емоцій, обговорень. Коментарі були різними. Декого насторожили колони молодих людей в однаковій формі, із закритими обличчями. Хтось пов’язує їх створення із ім’ям Авакова , хтось навіть зі штурмовими загонами Німеччини.

Що являє собою ГФ «Національні дружини», яка мета створення організації, джерела фінансування, підпорядкування , чи пов’язані із якоюсь політичною силою і т. п. Відповідь на всі запитання давали командир павлоградської міської організації Сергій Тищенко та начальник штабу ГФ «Національні Дружини» Юрій Малімонов під час прес-конференції.

За їх словами «дружинники» працюють в рамках громадської організації на громадських засадах.
Це добровільне об'єднання для підтримання порядку на вулицях, патрулювання вулиць, протидії алко- і наркопритонам і взагалі для допомоги там, де державні органи або не можуть, або не хочуть допомагати українському суспільству. Кажуть, що не намагаються замінити Національну поліцію, а лише допомогти їй і допомогти суспільству.

Павлоградське ГФ «Національні дружини» є міським осередком обласних «Національних дружин». Статут організації затверджений керівником обласного управління поліції. План своїх заходів вони узгоджують із міською поліцією і на патрулювання вулиць міста виходять разом із поліціянтами.

«Основне завдання Громадського Формування – патрулювання вулиць міста, забезпечення громадського порядку. Із 17 грудня до цього часу було проведено 15 патрулів, близько 50 годин особистого часу. Провели лісовий патруль спільно із лісгоспом. Взяли участь у 4-х пошукових рейдах, по пошуку людей. Співпрацюємо із поліцією по наркопритонах. Співпрацюємо також із державною службою із надзвичайних ситуацій», – розповідає командир павлоградської міської організації Сергій Тищенко.

За його словами міська організація ГФ «Національні дружини» працює в місті за декількома основними напрямками – військово - патріотичний, виховний, спортивний, соціальний. Тобто намагаються охопити ті сфери, що не досить активно в місті розвиваються.

Окрім того, за словами спікерів, у створенні такої організації, вони вбачають позитивний момент об’єднання патріотичних сил.

«Є загальноукраїнська тенденція до роз’єднання патріотичних сил, ми ж цю тенденція долаємо з тим, щоб об’єднуватись, примикати до тих рухів, які потужні, які розвиваються. Національні дружини розвивались у Павлограді із кінця весни 2017 року. Ще тоді говорилось про необхідність об’єднання патріотичних сил», – розповідає Сергій Тищенко.

Начальник штабу ГФ «Національні Дружини» Юрій Малімонов розповів також про те, що організація, принаймні обласного рівня, є позапартійною, до неї входять представники різних партій. Хоча на верхніх щаблях спостерігається співпраця із партією «Національний корпус».

«Наш обласний командир Ігор Михайленко служив в «Азові» має тісний стосунок із керівником партії «Національний корпус» Андрієм Білецьким. На місцевому рівні у нас дружні стосунки з усіма проукраїнськими партіями», – додає Сергій Тищенко.

Щодо фінансування організації, то спікери, Сергій Тищенко та Юрій Малімонов розповіли, що існують на внески членів організації (50 грн), а форму купують за власний кошт. Внески розподіляються централізовано по всій Україні.

Всі учасники ГФ «Національні дружини» мають офіційні посвідчення і занесені в базу даних поліції.