Такі статистичні дані за 2017 рік

Із 12 випадків захворювання, 4 – у запущеній стадії. Серед них є молоді жінки у віці до 30 років. Про це tv-news.dp.ua розповіла лікар діагностичного відділення пологового будинку Павлограда Міра Фролова.

«Рак шийки матки – це єдине онкологічне захворювання в гінекології, котре можна виявити ще на стадії передонкологічній. При виявленні хвороби на ранніх стадіях, вона повністю виліковна. Проте добитись зменшення смертності від цієї недуги у нашій країні не вдається. Виникає запитання, як так виходить, що потенційно виліковна хвороба, займає провідне місце серед смертності від онкопаталогій. Лікар не пропустить хворобу, якщо пацієнт вчасно прийде на огляд. Тому регулярне відвідування гінеколога – це запорука своєчасного лікування та діагностика передонкологічних захворювань шийки матки», – розповіла Міра Фроролова.

За її словами, незалежно від самопочуття та віку жінка обов’язково має раз на рік пройти гінекологічний огляд. У країнах Європи медичний огляд жінкам пропонують проходити напередодні свого дня народження, аби не пропустити його.

Довідково

Україна займає одне із перших місць в Європі за кількістю онкохворих. Серед гінекологічної онкології першість за раком шийки матки.