Захід, присвячений пам’яті людей, котрі загинули у 2014 році під час протистоянь на столичному Євромайдані пройшов сьогодні в історико-краєзнавчому музеї Павлограда.

Пом’янути загиблих прийшли бійці АТО, волонтери, студенти Павлоградського коледжу.

Пам’ять Героїв Небесної Сотні вшанували хвилиною мовчання.
Теаральний колектив «Форточка» підготував композицію про події на Сході країни, в пам’ять про загиблих запалили свічки.

Музичні композиції підготували викладачі музичної школи №3 Павлограда.

Три роки тому в музеї була відкрита експозиція, присвячена Євромайдану та подіям в зоні АТО. На той час це була єдина експозиція в області.

«Коли ми робили цю експозицію, то запросили Громадські організації , волонтерів, учасників АТО, щоб максимально правдиво відтворити ті події, які відбувались на той час. Аби ми могли розповідати нашим відвідувачам про цю війну. За місяць ми зібрали понад 300 експонатів, фотографій, особистих речей, залишків від бойових снарядів. Екскурсія завершується стендом «Вічна пам’ять», на котрому фото наших загиблих земляків. Так сталось, що за 4 роки цей стенд уже замалий. Але ми не хочемо, щоб він розширювався і дуже сподіваємось на те, що фотографії наших земляків більше не доведеться розміщувати на цьому стенді, бо хочеться, щоб уже був мир і щоб лише музейні експонати розповідали про цю війну», – говорить директор історико-краєзнавчого музею Тетяна Ведмідь.

 

Довідково

За даними Міністерства охорони здоров’ я України із 30 листопада 2013 року по 14 квітня 2014 року в ході акцій протесту у Києві та регіонах України загинуло 106 чоловік.
В організації волонтерів-медиків Майдану стверджують, що кількість загиблих під час протистоянь на Майдані досягає 780 осіб.

Читайте також: Ти просто мусив там бути, бо інакше все твоє життя можна перекреслити…(ВІДЕО)

Читайте також:  У Павлограді влада й активісти порізно вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні (ВІДЕО)