Лікар - ендокринолог роз’яснює 

Останнім часом на «гарячі лінії» надходять звернення мешканців Павлограда з приводу відсутності препаратів інсуліну в лікарнях.
Лікар-ендокринолог надає пояснення щодо призначення та отримання препаратів інсуліну пацієнтам з цукровим діабетом.

Забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет здійснюється за рахунок централізованих поставок даної групи препаратів з департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації, згідно затвердженого наказом директора департаменту охорони здоров’я розподілу.

Кратність отримання препаратів інсуліну залежить від частоти поставок препарату фармакологічними компаніями виробниками до визначених лікувально-профілактичних закладів м. Дніпро. У визначених лікувальних закладах області здійснюється отримання інсуліну відповідальними працівниками міської лікарні №1 та міська лікарня №4.
Доводимо до відома пацієнтів, що препарати інсуліну розділяються на групи з урахуванням тривалості дії. Препарати інсуліну, які входять до однієї групи мають аналогічну дію та є взаємозамінними.

При тимчасовій відсутності окремих видів інсуліну, для підбору або заміни його необхідно звернутися до лікаря-ендокринолога за місцем реєстрації пацієнта. У разі відсутності лікаря-ендокринолога в лікувальному закладі, хворі проходять обстеження у сімейного лікаря з подальшим направленням до стаціонарних відділень, які мають ендокринологічні ліжка або до ендокринологічного відділення обласної лікарні ім. Мечникова, де здійснюється підбір та заміна інсуліну.

У разі неможливості провести заміну, пацієнти можуть звернутися за отриманням матеріальної допомоги на лікування та за рахунок цих коштів придбати необхідний їм препарат.
Для оформлення матеріальної допомоги на лікування необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Павлоградської міської ради за адресою: вул. Центральна, 47, каб. 7 з такими документами:

  •  заява на ім’я міського голови,
  •  довідка з місця проживання про склад сім’ї,
  •  довідка про доходи всіх членів сім’ї за останні 6 місяців,
  •  довідка з лікувального закладу про необхідність операції чи дорогого довготривалого лікування,
  •  копія паспорту та ідентифікаційного коду.

                        Лікар-ендокринолог Валентина Гордієвська