До лікарів - наркологів все частіше звертаються люди старшого віку 

На обліку в павлоградському відділенні обласного наркодиспансеру перебуває 437 наркозалежних. За останні три роки ця цифра залишається приблизно на тому ж рівні. Розповів tv-news.dp. ua лікар-нарколог Роман Пасицельський.

За його словами офіційна статистика не відображає реальної картини по Павлограду. Насправді кількість наркозалежних приблизно утричі більша.

«Сказати, що наркоманія різко зростає, це буде невірно. Спектр наркотичних речовин дещо змінився. Зараз, видно, поліція перекрила шляхи доставки в місто саморобних хімічних опіатів , так званої ширки, і тому зросла кількість наркоманів, що вживають дезоморфіни – препарат, котрий готується із ліків, що містять кодеїн. Дехто вживає самі ліки, але там мають бути великі дози, а більшість роблять їх із ліків. Таких стало більше», – сказав Роман Пасицельський.

За його словами у зв’язку із цим до лікарів-наркологів стали частіше звертатись люди середнього та старшого віку.

«Коли ми почали замісну терапію, то до нас звернулось чимало людей середніх років – 45-60 років. Ці люди мають доволі великий «наркостаж». Але вони сиділи на так званій ширці, котра менш шкідлива для здоровя, а коли хімширки стало менше і довелось декотрим підсісти на дезоморфін, то там дуже швидко відбувається інвалідизація. Цього бояться наркомани зі стажем і звертаються до нас. Серед них є люди працюючі і сімейні, є з достатком. Ми їх включили у програму замісної терапії і вони ведуть більш-менш нормальний спосіб життя», – розповів Роман Пасицельський.

Довідково

У Павлоградському філіалі обласного наркодиспансеру (вул. Дніпровська, 241) працює поліклінічне та стаціонарне відділення на 30 ліжок. Проводиться також і анонімне лікування.
Звертатись можна за т. 050 - 617 24 05