В медичних закладах міста скорочують штат лікарів та медсестер. У такий спосіб зекономлять витрати міського бюджету.

Про це повідомляє радіо "Самара".

На сьогодні уже скорочено 43 ставки і процес цей триватиме і далі упродовж року.
За повідомленням начальника відділу охорони здоров’я Павлограда Олени Герасименко, медпрацівників скорочують за двома причинами: нестача коштів та медична реформа.

«У лікарнях міста буде скорочення . Це пов’язано із тим, що, як озвучив міський голова, субвенція на медицину із державного бюджету виділена лише 50% від потреби . І місту довелось виділять на медицину стільки ж іще. Враховуючи той факт, що у свій час на баланс міста були прийняті дві медсанчастини 15 та 7 і ми тоді намагалась максимально працевлаштувати всіх людей. Ми взяли навіть ті посади, які не були передбачені штатним розкладом. Декотрі із цих людей уже заробили вислугу років, хтось пішов на пенсію. І поступово вакантні ставки були скорочені. На сьогодні уже скорочено 43 ставки , із них більша частина – це вакансії», – сказала Олена Герасименко.

За її словами головні лікарі вибірково підходили до цього питання, тобто враховували соціальне становище робітників і кожному із тих, хто потрапив під скорочення, було запропоноване працевлаштування в іншій лікарні, проте чимало відмовились. Керівник відділу охорони здоров’я міста також додала, що брак коштів – то не єдина причина зменшення медичних працівників в місті.

«Скорочення через обмеження фінансування – це перша причина, ще одна – реформа, котра зараз проходить у первинній ланці медицини, не передбачає декотрі посади. Вважається, що все це має робити сімейна медсестра. Вона повинна зняти кардіограму, виміряти тиск і т.п. Були скорочені медсестри первинної ланки – ЕКГ кабінету, долікарняного кабінету. Реформа прийнята депутатами ВР і ми нічого змінити не можемо, бо нам задають саме такий вектор руху і ми маємо під таку модель підлаштовуватись», - сказала Олена Герасименко.

За її словами скорочення скорочення проходитиме в декілька етапів і триватиме до кінця року.

Довідково

Бюджет міста на 2018 рік становить близько 1 млрд грн