На початковій стадії хвороба протікає без ніяких симптомів у той час, як раннє виявлення недуги значно збільшує шанси на одужання.

Тому досить важливими є заходи, спрямовані на профілактику та вчасне діагностування хвороби. 9 березня світ відзначає день нирки. Цьогоріч він присвячений темі нирки та жіночому здоров’ю.

«Чимало захворювань нирок більш властиві жінкам в силу їх анатомічних та фізіологічних особливостей . Тому жінкам, котрі мають інфекції сечостатевих органів, потрібно планувати вагітність після повної ремісії. Враховуючи, що початковий етап хвороби може проходити безсимптомно, то пацієнтам із групи ризику рекомендується проходити обстеження нирок раз на півроку, для всіх – раз на рік», – розповіла лікар-нефролог 4-ї міської лікарні Юлі Каменська під час прес-конференції.

Вона також додала, що коли фукнціонування нирок знижується нижче певного рівня, то виникає хронічна ниркова недостатність, накопичуються азотисті шлаки , котрі негативно впливають на всі органи. Така ситуація небезпечна для життя і вимагає термінової медичної допомоги. На даний час існують такі методи лікування, котрі продовжують життя хворим – діаліз та пересадка нирки.

У Павлоградському відділенні гемодіалізу на базі 4-ї міської лікарні установлено 6 апаратів штучної нирки. Процедуру гемодіалізу на них проходять 25 пацієнтів. Це мешканці не лише Павлограда  аби отримати життєво необхідну процедуру, пацієнти приїздять навіть і з Дніпра та Донецької області.

«Діаліз отримують мешканці Павлограда, Павлоградського, Юр’ївського, Петропавлівського, Апостолівського районів, Тернівки, Дніпра та Червоноармійська. Люди приїздять туди, де є вільні місця», – розповіла Юлія Каменська.

За її словами на даний час процедури гемодіалізу по Дніпропетровській області потребують близько 100 чоловік. Всі вони перебувають у листі очікування.
Дефіцит діалізних місць є причиною збільшенням смертності від ниркової недостатності.

Для профілактики захворювання нирок лікарі радять дотримуватись питного режиму, вести здоровий спосіб життя, контролювати тиск та масу тіла, не займатись самолікуванням.