Чого очікувати павлоградцям від медичної реформи розповіла під час круглого столу керівник відділу охорони здоров’я Павлограда Олена Герасименко.

«Ми вже маємо прийнятий Закон України про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення . Ми всі сподіваємось, що ми покращимо умови перебування наших пацієнтів і на первинній і на вторинній ланці медицина буде доступна кожному, що врешті-решт запрацює система страхової медицини і ця модель буде на рівні європейської »,– сказала Олена Герасименко.

За її словами медична реформа проходитиме у декілька етапів. Спочатку зміни торкнуться первинної ланки (сімейні лікарі). Із 1 квітня пацієнти мають обирати собі лікаря (терапевта , педіатра) і укладати із ним договір на обслуговування. Надання медичної допомоги на первинній ланці має бути безкоштовним. По-новому тепер визначатиметься розмір зарплати у лікаря – тепер «гроші ходитимуть за пацієнтом». Чим більше у лікаря пацієнтів, тим більша його зарплата, при цьому він не може обслуговувати більше аніж 2000 чоловік. Це буде стимулом для лікаря покращувати свою кваліфікацію та якість обслуговування. Заклад самостійно встановлюватиме зарплату своїм працівникам.

Реформування вторинної ланки ( вузька спеціалізація) має розпочатись із 2019 року.
Кількість і розмір платних послуг іще не затверджений. Не визначено ще остаточно і кількість маніпуляцій на рік, які будуть безкоштовними. Проте уже відомо, що ведення вагітності та пологи мають бути повністю безкоштовними.

Передбачаються також, що у лікарів значно зменшиться або ж зовсім зникне «паперова» робота – все буде в електронному вигляді.
Сформовані будуть також госпітальні округи. До округу із центром у Павлограді, входитиме Тернівка, Першотравенськ, Васильківський , Межівський, Павлоградський, Петропавлівський, Покровський та Юр’ївський райони.

Як відзначила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Павлограда Олена Дуднікова, із реформою медицини медичні заклада матимуть більше повноважень, самостійності, але і більше відповідальності.