Пацієнт має підписати із лікарем декларацію (контракт) на медичне обслуговування.

В декларації будуть прописані обов’язки не лише лікаря, а й пацієнта.

«У декларації будуть обов’язки не лише лікаря, а й пацієнта. Він зобов’язаний піклуватись про своє здоров’я, тобто проходити флюорографію, профогляди, вчасно відвідувати лікаря», – розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Павлограда Олена Дуднікова під час засідання круглого столу.

Від кількості декларацій залежатиме кількість грошей, які держава виділятиме закладу – 370 грн на кожного пацієнта. Зараз первинна ланка отримує 267 грн на пацієнта. Кошти виділятимуться лише на пацієнтів, що уклали декларації із лікарем. Також лікар первинної ланки матиме окремий бюджет на аналізи для пацієнтів.

«Які ми тут бачимо ризики? Не всі пацієнти заключатимуть договори із сімейним лікарем з різних причин . Якщо пацієнт не заключить договірні відносини із лікарем , то він не зможе отримати лікарняний лист , а за послуги вузького спеціалісти повинен бути сплатити кошти», – розповіла Олена Дуднікова .

Вона також додала, що за бажанням можна буде змінювати сімейного лікаря і заключати договори з іншим незалежно від місця проживання та від того де лікар працює – в поліклініці, приватній клініці чи має власну практику.

Зарплата лікарів залежатиме від кількості пацієнтів. Разом із тим є обмеження у кількості пацієнтів – не більше 2 тис у сімейного лікаря та не більше 1 тис у педіатра. Зарплату своїм працівникам заклад встановлюватиме самостійно. За розрахунками законотворців, заробітна плата медиків повинна зрости в 6 разів.