У Павлограді ситуація з туберкульозом дещо стабілізувалась, проте про позитивні результати говорити зарано.

Упродовж  2017 року на туберкульоз захворів 81 житель міста, в минулому році – 84. Розповіла міський фтизіатр Олена Гриб.

«Серед осіб, що захворіли більше третини мали постійне місце роботи, п’ята частина знаходиться на пенсії і третина хворих належить до групи непрацюючих осіб працездатного віку. На жаль, щороку на туберкульоз хворіють студенти, учні та жінки в декретній відпустці. Крім того, щороку значна кількість хворих на ВІЛ звертаються до лікаря з приводу туберкульозу, адже ризик захворіти на туберкульоз у таких осіб на 30 разів вище, ніж у людей без імунодефіциту обумовленного ВІЛ», – сказала Олена Гриб.

За її словами за результатами 2017 року в Павлограді на поєднану інфекцію ТБ/ВІЛ захворіло 16 осіб. В 2017 році від туберкульоз померло 16 жителів міста.

У групі ризику перебувають:

  •  люди, які знаходяться у постійному контакті з хворим на «відкриту» форму туберкульозу;
  •  люди, що зловживають алкоголем або вживають наркотики;
  •  люди, що мають знижений імунітет через недостатнє харчування та погані умови життя або через наявність хронічних захворювань.

Досить високий рівень ризику у курців, через порушення захисної функції слизової оболонки дихальних шляхів. Крім того, високий ризик захворіти мають діти, бо їх імунна система ще не сформувалася, та люди похилого віку, через вікове ослаблення імунітету.

На жаль, пересічні громадяни також ризикують захворіти через погіршення екологічної ситуації , життеві стресові ситуації, погане харчування, перевтому.

Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. Коли ступінь ураження органа набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання, у неї спостерігаються:

  • кашель, що триває понад два-три тижні;
  • рясне потовиділення вночі;
  • слабкість;
  • безпричинна втрата ваги;
  • підвищення температури тіла до 37 і більше без видимої причини, що триває понад тиждень.

У деяких випадках може бути кровохаркання, біль у грудній клітці, задишка. За наявності хоча б кількох із перерахованих симптомів треба звернутися до дільничного лікаря за місцем проживання для обстеження на туберкульоз.

Згідно діючого законодавства та відповідно до Національної програми боротьби з туберкульозом, лікування туберкульозу в Україні здійснюється безкоштовно. Лікувальні заклади мають усі необхідні протитуберкульозні ліки.