Співробітники служби безпеки України виявили двох мешканців Дніпропетровської області, котрі за завданням спецслужб РФ проводили антиукраїнську агітацію в соціальних мережах.

Про це повідомили в прес-службі СБУ.

Правоохоронці установили, що зловмисники розповсюджували в Інтернеті агітацію за створення так званої «Новоросії» та ідеї територіального розширення терористичних утвороень «Л / ДНР».

«Оперативники спецслужби задокументували, що агітаторів винайняли мешканці тимчасово окупованого Донецька та Криму, представляючись співробітниками органів безпеки РФ», – йдеться у повідомленні.

Безпосереднє установлення контакту відбувалось через близьких родичів та друзів зловмисників, котрі знаходятся на тимчасово окупованих територіях України.

У завдання агентів входило також пошук проросійськи налаштованих осіб для участі у фейкових протестних акціях. При проведенні ряду санкціонованих обшуків правоохоронці виявили комп’ютерне обладнання, що використовувалось зловмисниками для розповсюдження антиукраїнських матеріалів та засоли зв’язку для спілкування з російськими кураторами.

На даний час тривають слідчі дії в рамках кримінального провадження, розпочатого за ст. 110 Карного кодексу України