Із неправильними торгівцями в місті борються уже не перший рік.

Принаймні, про такі наміри міська влада заявляє чи не щовесни, коли стихійна торгівля активізується. На цей раз обіцяють, що боротьба буде рішучою і наполегливою, аж до повної ліквідації стихійної торгівлі, як явища.

«З квітня поточного року розпочинається робота робочої групи і будуть проводитися систематичні комплексні рейдові заходи щодо повної ліквідації стихійної торгівлі, на порушників складатися адмінпротоколи та, за необхідності, проводити конфіскацію предметів торгівлі», – повідомляє відділ розвитку споживчого ринку та підприємництва виконкому Павлоградської міської ради.

До речі

Згідно ст. 152, ст.160 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», при виявленні порушень норм і правил благоустрою, за здійснення торгівлі в невизначених місцях на правопорушників накладається штраф в розмірі:
1. ст. 152 КУпАП:
— на громадян — від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 360 грн до 1360грн);
— на громадян – суб`єктів підприємницької діяльності — від п`ятидесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 850 грн до 1700 грн).
2. ст. 160 КУпАП :
— торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої;
— торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладення штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгів.

Продукти, які реалізуються с землі не проходять ніякого контролю, їх якість і свіжість ніким не контролюється, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без санітарного одягу, особові медичні книжки відсутні, порушується температурний режим реалізації, зберігання тощо).