8-річний школяр шукав ящірку і натрапив на гадюку степову 

Пригода сталась у Павлограді близько тижня тому. 8-річний школяр вирішив піймати у траві ящірку, в результаті отримав укус степової гадюки. За повідомленням головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Олени Дуднікової, хлопчика було відправлено у відділення травматології обласної лікарні.

«На сьогоднішній день після курсу лікування, дитина виписана додому, стан її здоров’я задовільний», – сказала Олена Дуднікова.

Довідково

За офіційними джерелами на Дніпропетровщині зустрічається лише один вид отруйних змій – гадюка степова. За неофіційною інформацією в регіоні можна зустріти також ще один вид отруйної змії – гібрид степової гадюки та африканського болотного хлиста.

В місці укусу одразу виникає різкий біль і набряк, з ранки виділяється кров. Постраждалий відчуває запаморочення, слабкість, нудоту, можлива втрата свідомості через різке зниження тиску.

Медики радять при укусі в першу чергу розслабити та знерухомити кінцівку, пити побільше води. Ні в якому разі не можна накладати джгута, бо це викличе ще більший набряк і може з'явитися ризик ампутації кінцівки. Відсмоктування отрути має сенс лише в першу хвилину після укусу, потім воно не ефективне. Обов'язково скоріше треба звернутися за медичною допомогою.