У кінці 90-х, коли місць у дитсадках було більше, аніж дітей, приміщення закладів освіти були у вільному продажу.

Проте, придбавши таку споруду, власники зіштовхнулись із тим, що виявляється використовувати заклади освіти не за цільовим призначенням, незалежно від форми власності,заборонено.

Зокрема так сталось і з дитсадком, що на селищі Шахтобудівників у Павлограді. Щоправда, на відміну від інших проданих раніше дитсадків (по місту таких близько 6), котрі уже або ж зникли з лиця землі, або ж близькі до цього, ця будівля збереглась краще.

Власник спочатку запропонував міській владі придбати його за 100 тис доларів, влада не погодилась і тоді підприємець віддав споруду у комунальну власність задарма.

«Ми порадились і вирішили, що ми його забираємо. Зараз іде процес передачі, створена комісія. І коли ми його приймемо у комунальну власність, то уже почнемо розробляти проект. Я вважаю, що він потрібен на селищі Шахтобудівників, бо тут є черги в дитсадки і немає інфраструктури , де б можна було створити щось для дітей. Лише одна музична школа і «Шкіряна рукавичка» і більше нічого. У більшості випадків діти їздять в центр міста», – розповів міський голова Анатолій Вершина під час прес-туру.

За його словами, планується, що половина будівлі використовуватиметься, як філія діючого дитсадка, а у другій половині працюватимуть заклади позашкільної роботи.