Під час канікул чимало старшокласників та студентів шукають спосіб отримати додатковий дохід.

Як не стати жертвою недобросовісних роботодавців – розповіли фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області під час інформаційних візитів до навчальних закладів.

Молоді роз’яснили їх трудові права та особисту безпеку під час літніх канікул. Зокрема, спеціалісти зустрілись із учнями школи №5 Павлограда.

Учням та вчителям розповіли про захист прав неповнолітніх у сфері трудових відносин, який гарантований нормами законодавства про працю. Зокрема,

Кодексом Законів про працю України передбачено ряд вимог, які забезпечують соціально-правовий захист осіб віком до 18 років.

Як зазначалось фахівцем, неповнолітні у трудових відносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України. Крім того, при прийнятті на роботу випробування особам до 18 років не встановлюється, скорочено тривалість робочого часу на 1 годину. Особи віком від 16 до 18 років працюють 36 годин на тиждень, а від 15 до 16 років – 24 години. Заборонено залучення неповнолітніх до роботи в нічний час, до надурочних робіт, у вихідні дні.

Не допускається прийняття на роботу й осіб, молодших за шістнадцять років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років. Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої праці, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час після досягнення ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його зам