Сьогодні пам'ятний день – 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева.

У Павлограді сьогодні зранку до пам’ятника Тарасу Шевченку прийшли студенти Павлоградського коледжу, члени товариства «Просвіта», місцеві поети, мешканці міста.

Студентам розповіли про історію цього дня, присутні читали вірші Шевченка, а потім всі разом продекламували «Заповіт» та поклали квіти до пам'ятника.


А пізніше, о 16.00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку пройшов офіційний захід за участю міської влади на вшанування пам’яті поета.

Довідково

Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі – «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій...».

Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, було перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева.