В Україні з 22 травня набули чинності нові вимоги до виписування рецептів на ліки і медичні засоби.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Нова форма рецепта є передумовою для впровадження електронного рецепта, який буде зручним як для медустанов, так і для пацієнтів. Також нові зміни дають право виписувати рецепти лікарям, які здійснюють медичну практику як ФОП.

Головні зміни стосуються нормативного регулювання впровадження електронного рецепта. Однак поки електронний рецепт буде поступово впроваджуватися, нові поля будуть заповнюватися на паперових бланках.

Рецепти форми ф-1, крім як на психотропні та наркотичні речовини, повинні містити наступну інформацію про лікаря:

• найменування закладу охорони здоров’я або ПІП ФОП;
• адреса закладу охорони здоров’я або ФОП;
• код ЄДРПОУ/ Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
• реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.

Також замінили червоний штамп "Вартість підлягає відшкодуванню" на нове додаткове поле у рецепті: "Джерело фінансування". Тут повинна зазначатися урядова або муніципальна програма для пільгового відпуску ліків. В електронному рецепті це поле покликано чіткіше контролювати виконання урядових та регіональних програм.

У відомостях про пацієнта лікар повинен зазначити прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі E-health. Також він допоможе уникнути плутанини у разі, якщо різні пацієнти матимуть однакові імена та дату народження.

Назву лікарського засобу тепер потрібно вписувати латинською мовою за назвою діючої речовини. Нові вимоги стосуються лише рецептурних бланків Ф-1, тобто тих, що призначені для виписки загальнодоступних препаратів. Старі бланки рецепту форми Ф-1 можна буде використовувати доти, поки вони не закінчаться.

Нові вимоги до рецепту не поширюватимуться на рецепти на препарати інсуліну, допоки до електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, не внесенуть необхідні технічні зміни.