Люди живуть у нелюдських умовах 

23 травня мешканці гуртожитку по вул. Заводській, 28, що на селищі Хімзавод у Павлограді, вийшли на мітинг. Кажуть, що приводом, а чи останньою краплею для проведення акції, стало вимкнення світла . Адже без електропостачання життя у гуртожитку стає неможливим, бо газопостачання там відключили ще років 5 тому.

За повідомленням керівника КП «Павлограджитдосервіс» Євгена Бондаря, мешканці гуртожитку заборгували лише за світло 345 тис грн. Люди ж кажуть, що перестали сплачувати за електроенергію, бо не згодні із тими нарахуваннями, які їм виставляють за спожиту електрику. Справа в тому, що прилад обліку спожитої електроенергії там один на увесь будинок.

«Років 2 тому, у мене був індивідуальний лічильник за світло і я сплачувала у зимовий час близько 200 грн, а зараз, коли зробили один загальний лічильник мені приходять платіжка, де значиться 500 грн лише за світло. А плюс іще інші комунальні послуги і виходить близько 2 тис грн», – розповідає мешканка гуртожитку Юлія.

Люди також скаржаться на нелюдські умов проживання – один туалет на увесь поверх, відсутні душові кімнати, провалена стеля, протікає дах, пліснява, відсутність світла у коридорах.
Вони не розуміють чому у соціальному житлі ціна за комунальні послуги далеко не соціальна. У гуртожитку живуть сім’ї із дітьми, переселенці та люди, що належать до асоціальних верств.

Мешканці розповідають, що тут часто відбуваються бійки і навіть торгівля наркотиками.

На мітингу були присутні правоохорнці, представники міської влади та керівник КП «Павлограджитлосервіс» Євген Бондар. Він запевнив мітингарів, що систему електропостачання в гуртожитку модернізують таким чином, що в кожній кімнаті буде індивідуальний лічильник електроенергії.

Коли розпочнеться модернізація невідомо. Поки що попрацюють над проектом, він потребує доопрацювання. Принаймні таке завдання міський голова дав керівнику КП «Павлограджитлосервіс». Окрім того, він також доручив відділу обліку житлової площі провести повне обстеження гуртожитку, подивитись хто там проживає і на якій підставі. Це пов’язано із тим, що надійшла інформація про те, що чимало кімнат в гуртожитку здаються в оренду.

Повне відео мітингу можна побачити тут

До речі

Такі ж проблеми у Павлограді практично у всіх гуртожитках. Декілька років тому аналогічна ситуація примусила мешканців гуртожитків по вул. Нова, 2 та Нова , 4 перекрити Дніпровську. На сьогодні у цих будинках система електропостачання модернізована.