Скільки людей у Павлограді мають залежність від цигарок – статистики немає. До такої залежності відношення поблажливе. Мовляв, це ж не наркотики.

Лікарі ж наркологи вважають, що залежність від тютюну має шкідливий вплив на організм не менший, ніж від наркотичних речовин.

«Речовини , що містяться у цигарках є високотоксичними, мутагенними та канцерогенними. Залежність від нікотину виділяється в окрему групу психічних захворювань», – розповів лікар - нарколог Роман Пасицельський під час прес-конференції.

За його словами у країнах із високим рівнем розвитку палить лише 10% населення. Україна у 2008 році була за розповсюдженістю тютюнопаління на 4 місці у світі. На даний час завдяки заходам, прийнятими урядом (обмеження реклами, заборона паління у громадських місцях), перемістилась на 29 місце.

«Способи боротьби із палінням можуть бути різними, в тому числі і підвищення в рази акцизів, податків на торгівлю тютюновими виробами, заборона паління в громадських місцях. Те, що сьогодні здорожчали тютюнові вироби, і це не подобається курцям, медичних працівників радує, бо чим важкодоступніший продукт, тим ефективніші заходи по боротьбі з ними. У розвинених країнах цигарки важкодоступні і економічно, і територіально. В Україні цигарки залишаються дешевим товаром, тому слід очікувати , що ціна тютюнових виробів буде підвищуватись», – наголосив Роман Пасицельський.

Він також відзначив, що на місцевому рівні далеко не завжди виконують Закону України по боротьбі із тютюнопалінням.

«Торгові точки із тютюновими виробами не повинні розміщуватись ближче 300 метрів від навчальних закладів. Це не виконується. Здавалось би завдання не складне, проте наша міська влада, депутатський корпус не виконують це рішення . Наприклад, в районі 12 школи магазин торгує тютюновими виробами», – сказав лікар-нарколог.

Щодо електронних цигарок, то, як відзначив Роман Пасицельський, на жаль,їх поява не зменшує кількість курців, а навпаки. Бо підлітки часто спробувавши електронну цигарку, починають палити звичайні цигарки.