Для військових планують розробити «дорожню стоматологічну карту» 

Питання стоматологічної допомоги демобілізованим стоїть гостро. Нині чіткої системи немає – бійців за власної ініціативи безкоштовно лікують у приватних клініках або проводять окремі акції у державних стоматполіклініках. В решті випадків військових обстежують і ставлять у загальну чергу на протезування.
Про це йшлося під час круглого столу за участі представників обласної та міської влади, членів Асоціації стоматологів України, лікарів державних та приватних стоматологій, волонтерів, військових.

Повідомляє прес-служба Дніпро ОДА.

Для реформування недосконалої системи учасники засідання визначили три основні задачі. Лікарі мають створити експертну раду, яка розробить «дорожню карту» для військових: куди звертатися в разі необхідності, де можна пройти обстеження, а де – необхідне лікування.

Влада має визначитися із джерелами фінансування та врешті – контролювати якість наданих послуг.

«З 2015 року займаюся стоматологічною допомогою бійцям на волонтерських засадах. Разом з групою однодумців навіть їздили в АТО, де прийняли тисячі пацієнтів. У дніпровській клініці щодня безкоштовно надаю допомогу декільком військовим, - зазначив стоматолог, волонтер Артем Похил. – Нині немає чіткої системи допомоги людям, які втратили зуби на війні. Ми «закриваємо» лише частину потреби у лікуванні. Тому це проблема, яка вимагає негайного вирішення».

Вже за місяць учасники круглого столу планують нову зустріч, аби узгодити дії та визначити чіткі строки виконання поставлених задач.