Щороку в місті реєструється по декілька випадків захворювання на Лайм-бореліоз 

Переносниками збудника хвороби є іксодові кліщі, котрі особливо активізуються навесні та на початку літа.

Кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона рухається, торкається гілок дерев, розсуває чагарники. Прикріплення та присмоктування кліща в більшості випадків залишається непоміченим.
При виявленні кліща не варто намагатися відірвати його від шкіри. Для зняття кліща необхідно змастити його олією. Позбавлений доступу повітря, кліщ через деякий час відпаде сам. Але буде краще звернутись до найближчого лікувального закладу, де лікар кваліфіковано видалить кліща.

Видаленого кліща можна дослідити на збудники особливо небезпечних хвороб, в т.ч. на хворобу Лайма в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України». Прийом матеріалу проводиться з 8-00 до 16-00 за адресою м. Дніпро, вул. Щербаня, 6, контактний телефон: (056)731-96-84; 731-95-57. Повідомляє лікар-епідеміолог Людмила Руденок.

«Збудник хвороби Лайма з інфікованою кров’ю потрапляє до кліща, який при укусі передається людині зі слиною. В місці укусу кліща з’являється ерітема-почервоніла ділянка шкіри розміром 5-20 см з блідим центром. Клінічні прояви хвороби можуть бути від легких форм до тяжких з ураженням нервової системи, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи. Основні ознаки – лихоманка,головний біль, біль у м’язах, загальна слабкість, ураження печінки,селезінки. Потім з’являються симптоми менінгіту з порушенням сну, психіки, зниженням пам’яті, концентрації уваги», – розповідає Людмила Руденок.

Вона також додала, що для попередження захворювань необхідно дотримуватись заходів індивідуального захисту. При відвідуванні лісових масивів необхідно триматися середини доріжки. Одяг повинен бути світлий з довгими рукавами, з щільно прилеглим коміром та манжетами. Довгі штани необхідно заправляти в шкарпетки, взуття повинно щільно прилягати. Рекомендується використовувати репеленти «Москітол антикліщ», «Дефі-Тайга», «ОФФ Екстрім» та інші. Повернувшись додому, необхідно ретельно перевірити себе на наявність кліща, оглянути речі, які винесено з лісу. Домашні тварини після прогулянки оглядаються ще на вулиці, так як на них можуть бути кліщі.

До речі

У Павлограді, за повідомленням очевидців, кліщі були помічені у Дитячому та Першотравневому  парку