«Укртрансгаз» вимагає від ПАТ «Дніпропетровськгаз» погасити мільярдний борг.

Із відповідним позовом підприємство звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області. «Дніпропетровськгаз» не погоджується із позовом і вважає, що борги неіснуючі.

«АТ «Укртрансгаз» подав до Господарського суду Дніпропетровської області позов до ПАТ «Дніпропетровськгаз», в якому просить стягнути з товариства неіснуючий борг на суму понад 1,3 млрд грн, з яких 291,4 млн грн складають штрафні санкції. ПАТ «Дніпропетровськгаз» не погоджується з позовом «Укртрансгазу» та буде доводити його безпідставність в судовому порядку»,- повідомляє прес-служба ПАТ «Дніпропетровськгаз».

За словами комерційного директора ПАТ «Дніпропетровськгаз» Віталія Косенка, це відбувається через безпідставне застосування коефіцієнту 1,2 до вартості газу, використаного на виробничо-технологічні потреби.

«Діючі угоди між двома операторами ринку передбачають застосування підвищуючого коефіцієнта, якщо розмір небалансу перевищує 5% від фактичного об’єму газу, відібраного з газотранспортної системи. ПАТ «Дніпропетровськгаз» не порушувало цієї умови. Тому є підстави вважати, що дії оператора ГТС є необґрунтованими та спрямовані на штучне збільшення сум заборгованості», – говорить Віталій Косенко.