У Павлограді гостювала делегація із Великобританії 

Гості побували на урочистостях з нагоди Дня прапора України, відвідали історико - краєзнавчий музей і разом із павлоградцями відсвяткували День незалежності та День шахтаря.

У Павлоград англійці приїхали на запрошення профспілки працівників вугільної промисловості (ПРУП). Вони представляють профспілкові організації Великобританії. Мета приїзду до Павлограда – побувати на святкуванні Дня шахтаря і взаємний обмін делегаціями.

Із павлоградськими представниками ПРУП вони познайомились ще 11 років тому, під час міжнародної конференції в Індії. З тих пір і почалась їх дружба та взаємні візити.

Мік Атонів в Англії працює адвокатом, захищає права шахтарів. Каже, що хоча в Англії всі шахти закриті, проте колишні шахтарі потребують правової допомоги. У Павлограді він уже не вперше, бо має українське коріння – родичі проживають у Дніпрі, тому в Україну навідується частенько. Він один із англійської делегації у День незалежності прийшов на Соборний майдан в українській вишиванці.

«Павлоград – то цікаве індустріальне місто. Коли у нас було багато шахт, ми тісно співпрацювали. Ми були побратими. Адже і Донецький басейн теж відкрив англієць. У 1984 році у нас був великий страйк шахтарів. Нас тоді підтримували ваші гірники і їжею, і посилками. Під час того страйку було 12 тис заарештованих. То були страшні часи. Тепер у нас всі шахти закриті, там лише музеї. Проте шахтарі мають чимало проблем зі здоров’ям, пенсіями і профспілки мають захищати їх права. Там, де я жив у Великобританії, була українська громада, 200 українців, і була українська школа, художня самодіяльність», – розповів Нік Антоніо журналісту tv-news.dp.ua.

Упродовж трьох днів перебування у Павлограді гості із Великобританії зустрілись також за круглим столом із керівництвом міста, побували у Дніпрі, в історичному музеї ім. Яворницького.