Наповнюваність шкільних класів, згідно нормативів, має бути не більше 30 та не менше 25 учнів

У Павлограді цьогоріч очікується середня наповнюваність 27,5 учнів. Це в середньому. Наповнюваність окремих шкіл дуже нерівномірна.
За повідомленням начальника відділу освіти міста Ірини Дем’яненко, 87 класів шкіл Павлограда мають наповнюваність понад 30 учнів і 68 класів – менше25 дітей.

«Отже, по старому працювати вже не можна. Потрібно приймати у школи лише по місцю проживання. Взяти дитину з іншого мікрорайону можна лише у тому випадку, якщо є місце у класі», – сказала Ірина Дем’яненко.

Вона також додала, що класні керівники мають вести просвітницьку роботу із батьками «слабких» учнів з приводу того чи варто дітям продовжити навчання в 10-му класі, можливо краще здобувати робітничу професію після 9 класів.

«Я не розумію для чого брати у 10 - й клас учня, у якого середній бал атестата 3,8. Для чого? Ви не поважаєте себе, інших учнів? Поруч із дітьми, які бажають навчатись будуть сидіти діти, які заважають, тягнуть назад. Вони можуть бути гарними робітниками», – сказала начальник відділу освіти під час серпневої наради.

Директори шкіл зауважили, що вони не можуть відмовити батькам, якщо ті и бажають, щоб їх дитина продовжила навчання у школі.

«У нас менталітет батьків такий, що їх дитина повинна мати вищу освіту, хоч і потім стоятиме на базарі. Ми проводимо роботу. І, на жаль, інститути і технікуми беруть всіх підряд. На бюджет ідуть діти із низьким рівнем знань. Ми не можемо їм відмовити у навчанні в школі», – зауважила директор школи №5 Павлограда.