В Обухівці Дніпропетровської області «з нуля» збудували надсучасний дитячий садочок

 Для України заклад унікальний – він енергоефективний, має оригінальну архітектуру, сучасний дизайн, меблі та все необхідне для гармонійного розвитку дітей.
Обухівський садочок звели на місці пустиря всього за рік.

«Сьогодні відкрили нові садочки в Обухівці та Підгородному, ще чотири зводимо «з нуля» - у Кам’янському, Покрові, Старих Кодаках та Іларіоновому. Це справжній прорив, адже ніколи раніше в Україні не будували дитячі заклади такого рівня – оригінальні, комфортні, з урахуванням останніх тенденцій в дизайні. Такі можливості дає децентралізація », - наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Проект за шведським зразком розробив дніпровський архітектор. У садочку – величезні вікна – від полу до стелі. Це забезпечує «зв’язок» інтер’єру з ландшафтом.

«Це міф, що будівля із великими вікнами не може бути теплою та енергоефективною. Таку архітектуру мають навіть будинки у країнах із більш «суворим», ніж наш, кліматом – у Швеції, Данії, Норвегії, - пояснив головний архітектор Обухівського дитсадка Олексій Валентіров. – Головне – правильно спланувати споруду. Фасад садочка в Обухівці виходить на південь, а над вікнами є спеціальні навіси. Влітку, коли сонце «високе», будівля не перегрівається. Та навпаки – «низьке» зимове сонце додатково нагріває приміщення. Це перший дитсадок України, збудований за такою технологією».

Використали під час будівництва закладу й інші енергоефективні технології. На даху будівлі – сонячні батареї, поряд – власна альтернативна котельня.

«У нас велике селище. Дітей дуже багато, а садочка не було жодного. Одні мами возили малечу аж до Дніпра, інші змушені були сидіти із дітьми вдома. Тож нині радіємо всією громадою, - поділилася Любов Гладка – директор НВК №2, частиною якого став новий дитсадок. – У садочку – великий простір для розвитку дітей. У майбутньому плануємо відкрити тут гуртки з Петриківського розпису, англійської, танців».

Для кожної із шести груп обладнали власну спальню та ігрову. Обладнали для дітей і музичну та спортивну зали. На подвір’ї – павільйони від сонця та великий дитячий майданчик.

Садочок в Обухівці розрахований на 115 малюків