Лише цьогоріч вперше виявлено 886 хворих гіпертонією

На обліку у лікарів перебуває 38 тис мешканців міста із діагнозом артеріальна гіпертензія. Насправді ця цифра більша, бо далеко не всі звертаються до лікаря.
Про причини захворювання, лікування та профілактику артеріальної гіпертензії йшлося під час прес-конференції за участю завідуючої амбулаторії №1 Галини Мацко та міського ангіоневролога Олени Ременчус.
Артеріальна гіпертензія – це стійке підвищення показників артеріального тиску.

«Якщо раніше існував такий термін як робочий тиск, то зараз є чіткі межі тиску – верхній максимальний систолічний – 140 мм рт ст та нижній діастолічний – 90 мм рт ст. Все, що вище – артеріальна гіпертензія. Для хворих цукровим діабетом цей показник має бути нижчим – 120 на 80», – розповіла Галина Мацко.

Фактори ризику 

Спадковість, гіподинамія, зловживання сіллю, підвищення цукру та холестерину у крові, паління, зловживання спиртним.

Хворі із артеріальною гіпертензією мають обов’ язково приймати ліки щоденно і по життєво. Якщо лікуванням ігнорувати, то це може призвести до серйозних ускладнень у вигляді інсульту чи інфаркту.

За повідомленням лікаря ангіоневролога Олени Ременчус 94,5 % інсультів стались у пацієнтів, що страждали артеріальною гіпертензією. Збільшилась кількість випадків інсультів серед людей працездатного віку, зросла також і смертність від цієї недуги.

Лікарі наголошують, що термінове розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-6 годин від його початку дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків. Передбачити інсульт неможливо, але зменшити ризик його виникнення можна. Для цього лікарі радять контролювати свій артеріальний тиск, рівень холестерину в крові, відмовитись від тютюнокуріння та вживання алкоголю, дотримуватись основних принципів здорового харчування (зменшити вживання цукру та тваринних жирів, вживати більше овочів та фруктів), а також вести рухливий спосіб життя.