5 листопада – день апостола Якова 

Люди вірили в те, що птицi 5 листопада можуть заспокоїти землю своїм співом. Тому, проводили різні обряди, щоб забезпечити гарний урожай наступного року.

У народі на 5 листопада було прийнято грати в так звані бджолині гри – їсти мед і наслідувати дзижчання бджіл. Говорили, що людина, яка досягне успіху в цих справах, буде гідно нагороджений – у нього бджоли влітку будуть добре роїтися, і вдасться зібрати багато меду.

Намагалися 5 листопада також завершити всі роботи, пов’язані із заготівлею дров на зиму, і вважали, що, якщо впоратися з цим завданням вчасно, то в домі завжди тепло буде. Також існував звичай «задобрювання» землі. Для цього розламували вчорашній пиріг, який залишався після дня Казанської ікони Божої Матері, і його шматки розкидали по землі, залучаючи птахів. Люди вірили, що їх цвірінькання заспокоює землю,

Також 5 листопада дівчата ткали святкові віжки, які згодом планувалося використовувати для весільного поїзда, а потім дарували їх своїм нареченим. Увечері зазвичай вся родина збиралася разом і пила хмільне пиво з медом.