Минуло вже чотири роки, відколи Кремль почав реалізацію давно виношуваного плану створення «Новоросії».

9 областей України – Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська і Крим – повинні були бути відсічені від України. Апетити Путіна і К0 поширились на половину території нашої країни і більш ніж на половину її промислового потенціалу. На цих землях планувалося створити такий собі заповідник «Русского мира». Для реалізації цього проекту передбачався «вибух протестів» у всіх цих областях, введення російських військ і знищення країни. Підготовка до реалізації цих планів йшла з широким розмахом і почалась задовго до того моменту, коли в Україні з’явились «зєльониє чєловєчкі»

Тиждень тому у Павлоградських групах мережі Facebook почалося жваве обговорення того факту, що, виявляється, один з адептів так званої «новоросії», Бушин Віктор Сергійович, спокійно живе собі (і працює). Працює не аби де і ким, а вчителем історії в школі №19 міста Павлограда! (???) Віктор Бушин ще до війни з усіх сил просував бренд та ідеї «новоросії» на наших теренах, чому свідченням є низка матеріалів викладена (ним самим) в мережу Інтернет. І не тільки Інтернет – виявляється, ще до війни було видано книжку авторства Бушина, яку роздали по школах «для виховних заходів»(!!!?).

В ході обговорення у Facebook з’ясувались деякі цікаві моменти. В коментарях пишуть, наприклад, таке:

«В кінці 90 - х рр. при т-ві «Просвіта» був створений історичний клуб «Червона калина», який проводив свої засідання в музеї м. Павлограда. Приходив на ці засідання і Бушин. Так от, він тоді не приховував своїх поглядів і говорив, що сповідує ідеологію чорносотенства. В СШ №19 історію викладає «чорносотенець».

(Нагадаю, що девізом «Чорної сотні» були слова «Бєй ж.д.в – спасай Россію»).

Пройшов вже тиждень, а ми не почули і не побачили абсолютно ніякої реакції з боку адміністрації школи №19 чи Павлоградського міського відділу освіти, хоча немає сумніву, що там відомо про це обговорення у Facebook. Схоже на те, що відділ освіти вирішив «перечекати» інцидент в надії, що «все стихне і розсмокчеться саме». До адміністрації школи №19 – питань нема, там не могли не знати, кого приймали на роботу. Така поведінка посадових осіб виглядає цинічною, особливо з огляду на відзначення Україною через кілька тижнів 85-ї річниці Голодомору і 5-ї річниці подій на Київському Майдані.

Змушений розчарувати тих, хто надіється на те, що вдасться відсидітись і залишити відвертого ворога української державності «нєсті новоросійскоє большоє, доброє і вєчноє» підростаючому поколінню. Не вдасться! Міністерство освіти і науки України вже визначило свою позицію щодо подібних питань у листі за № 1/9-382 від 29 липня 2014 року («Про особливу відповідальність педагогічних та науково-педагогічних працівників»). Про ситуацію, що склалася, буде поінформовано Департамент освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації і Міністерство освіти і науки України.

Буде також розгорнута інформаційна кампанія щодо висвітлення цього питання перед громадськістю України та українською діаспорою і направлене звернення про підтримку з боку ветеранських, волонтерських та інших патріотичних громадських організацій. Носіям ідей «руссково міра» нічого робити в українських закладах освіти!

                     Микола Осіпчук, вчитель, член правління спілки «Всеукраїнське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО»