Приводом для проведення такої акції стала відсутність газу у двох житлових багатоповерхівках по вул. Західнодонбаській та Комарова


Без газу залишались мешканці 180 квартир. Будинок по вул. Західнодонбаській відключений від газу уже упродовж двох місяців.

У такий спосіб підприємство міськгазу вимагає, аби голови ОСББ підписали новий договір із ними, згідно якого внутрішньобудинкові газові мережі перейдуть на баланс ОСББ. Мешканці будинків кажуть, що вони не мають права обслуговувати газові мережі, бо не мають на такі роботи відповідних ліцензій та дозвільних документів. На беззаконня міськгазу люди скаржились і в обласну газову службу, і міській владі, проте ніяких результатів. А тому вирішили піти на такий крок.

Близько 200 чоловік на півтори години зупинили рух транспорту по Дніпровській. Увесь цей час люди рухались по пішохідному переходу. Кажуть, що це попереджувальна мирна акція. І обіцяють також звертатись у прокуратуру та суд.

«Всі ми знаємо які мережі на будинках і скільки потрібно грошей, аби ці мережі нам утримувати. Користуючись тим, що ці питання на сьогодні законодавчо не урегульовані, газові компанії примушують будинки, де створені ОСББ підписати договори на технічне обслуговування газових мереж. Вони відключають будинки від газопостачання під виглядом якихось аварійних ситуацій, примушують оплачувати підключення будинку до газу. Газівники користуються нормамив закону, котрі набудуть чинності лише із 1 травня 2019 року», – говорить голова ОСББ одного із будинків по вул. Західнодонбаській.

Подібні свавілля газівників відбуваються і в інших містах України і уже є приклади, де мешканці будинків виграли суди.