У 2018 році на Дніпропетровщині сталося понад 7000 пожеж, з них майже 2400 побутові
Здебільшого, до біди призвело недотримання господарями правил безпеки, повідомили в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської облдержадміністрації.
«Часто пожежі виникають через те, що люди нехтують правилами безпеки під час користування обігрівачами. Тому з приходом холодів кількість загорянь в помешканнях зростає. Тільки за листопад на Дніпропетровщині сталося понад 200 побутових пожеж», – зазначили в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської облдержадміністрації.
Обігрівачі не можна ставити на меблі, поряд зі шторами, дроти від них – накривати килимом, наголосили в управлінні. Штекер необхідно щільно вмикати в розетку. Ізоляція має бути справною, прилад слід вчасно ремонтувати.
Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області нагадує про перші дії при пожежі у побуті.
- В перші хвилини загорання велику роль відіграє використання первинних засобів гасіння до приїзду пожежно-рятувальних підрозділів. Переносні вогнегасники (порошкові, вуглекислотні, водопінні) використовують згідно з інструкцією, наведеною у вигляді малюнків і тексту на корпусі вогнегасників.
Для приведення в дію пожежних кранів, які знаходяться в будинку (споруді), необхідно відкрити дверцята шафи і розкласти в напрямку осередку пожежі рукав, який з’єднаний з краном і стволом. Відкрити вентиль і спрямувати струмінь води із ствола на осередок горіння.
- Остерігайтесь задимленості та обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежогасіння та вмійте ними користуватися.
Що робити, якщо пожежа застала вас у приміщенні
- Ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу;
- обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі - не відчиняйте їх, дим та полум'я не дозволять вам вийти;
- щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальше проникнення диму;
- відчиніть вікно та кличте на допомогу;
- якщо ви не в змозі відкрити вікно - розбийте віконне скло твердим предметом та зверніть увагу людей;
- якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов'язково зачиніть за собою всі двері);
- під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.
У разі пожежі не гайте часу, одразу телефонуйте до рятувального підрозділу за телефоном «101»