Це означає, що тариф на водопостачання та водовідведення для мешканців Павлограда теж може зрости 

На сьогоднішній день постачальник води –  Державне міжрайонне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Дніпро-Західний Донбас» відпускає воду для Павлограда за ціною більше 9 грн. Це найвища ціна у нашому регіоні. Про це повідомив міський голова Анатолій Вершина.

«Ми зрівняли тарифи, які є в нашому регіоні і виходить, що відпускна ціна водоводу «Дніпро-Західний Донбас» дуже висока. На сьогоднішній день підприємство продає воду для павлоградського водоканалу за ціною більше 9 грн. Якщо взяти інші водоводи, наприклад, Аульський, Криворіжводоканал , то там відпускна ціна води — 5 грн і трохи більше 3 грн. Тобто у нас дуже високий тариф. Ми залежні від ДЗД і там взагалі незрозуміла ситуація із тарифоутворенням», –  сказав міський голова.

За його словами у 2018 році водоводом «Дніпро-Західний Донбас» була прийнята і затверджена НКРЕ КП інвестиційна програма в розмірі 30 млн грн. Ці кошти теж були включені в тариф і відпускна ціна води для Павлограда та регіону знову зросла. Разом з тим, впровадження інвестиційної програми мало б призвести до енергоефективності, економії. А цього не спостерігається.

«Ми проаналізували і дійшли висновку, що робота по інвестиційній програмі не була виконана. А тарифи за цей період зросли утричі. В результаті збільшилась заборгованість Павлограда перед ДЗД. За нашою інформацією водовід «Дніпро-Західний Донбас» знову хоче збільшити ціну на покупну воду. Ситуація не проста», –  сказав міський голова.

Він також додав, що відповідні листи уже направлені до Національної комісії. Ситуацію обговорили з НКРЕ КП також в телефонному режимі. Члени Національної комісії пообіцяли, що по завершенню року проведуть перевірку щодо реалізації водоводом «Дніпро-Західний Донбас» інвестиційної програми.

У вересні 2018 року КП «Павлоградводоканал» направив претензію на підприємство «ДЗД» про те, що якість води, котру постачає водовід не відповідає встановленим нормативам (ГОСТу).

Раніше КП «Павлоградводоканал» обіцяв щоденно оприлюднювати на своєму сайті основні показники якості води, котра надходить з водоводу «Дніпро-Західний Донбас» до Павлограда (майданчик №4, вхід) та в розподільчу мережу водоканалу (майданчик №4, вихід) . Проте інформація про лабораторні дослідження питної води, котру споживають павлоградці, останній раз з’являлась на офіційному сайті комунального підприємства «Павлоградводоканал» ще 28 листопада 2018 року.

Довідково

Підприємство «Дніпро-Західний Донбас» постачає воду до водоканалів Синельникового, Павлограда, Тернівки, Першотравенська. Водовід введено в експлуатацію у 1986 році.

Читайте також: Основне джерело водопостачання Павлограда у плачевному стані