Це пов’язано зі спалахом африканської чуми свиней на Дніпропетровщині 

«Вогнище» африканської чуми свиней (АЧС) зареєстровано в Томаківському районі Дніпропетровській області.

Навколо селища Топило, де зафіксували захворювання, установили двокілометрову зону карантину. Усіх заражених тварин знищили. Про це стало відомо під час засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дніпропетровській облдержадміністрації. Повідомляє прес-служба Дніпро ОДА.

«Це перший випадок АЧС на Дніпропетровщині у 2019 році. Зараз ситуація під контролем. «Вогнище» інфекції відразу знищили: 28 свиней захоронили згідно з усіма санітарними нормами. Навколо селища Топило встановили двокілометрову зону захисту. У тамтешніх господарствах ліквідують всіх свиней, аби уникнути розповсюдження хвороби», – заявив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман.

Карантин у двокілометровій зоні триватиме до кінця лютого. Під час карантину звідти не можна буде вивозити сільськогосподарську продукцію. На виїзді з селища Топило стоять поліцейські пости з дезбар'єрами та попереджувальні знаки.

У десятикілометровій зоні працюють санітарні пости та ветеринари. Незабаром там проведуть профілактичний відстріл диких кабанів.

«Спалах АЧС виник у приватному господарстві. Туди відразу виїхала ветеринарна служба. Вони визначили, що заражені свині не пройшли ідентифікацію: не мали санітарних карток та не контролювалися. Ми закликаємо власників свійських тварин не нехтувати цим. Адже ідентифікація – це, насамперед, захист худоби від хвороб», – розповів начальник головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Віталій Паращенко.

Посилено контроль за роботою свиногосподарств і в Павлоградському районі. Про це tv-news.dp.ua розповів керівник Павлоградського міжрайонного управління Держпродспоживслужби Олександр Назарець.

«Декілька днів тому в Томаківському районі був зареєстрований неблагополучний пункт по африканській чумі свиней. Ми теж проводимо систему профілактичних заходів, контроль за роботою свиногосподарств, відстежуємо переміщення свиней, переміщення продуктів своногосопдарства», – розповів Олександр Назарець.
Він також додав, що на території Павлоградського району ситуація по африканській чумі свиней благополучна.

Довідково

Африканська чума свиней – інфекційна хвороба, що швидко розповсюджується. Вона може знищити все поголів’я худоби. Свині ризикують підхопити вірус контактуючи з хворими тваринами, через заражений корм, траву чи забруднений транспорт. Вірус АЧС не передається людям.