Жінка в обідню перерву пішла до найближчого магазину і безслідно зникла

Пригода сталась у Дніпрі 22 березня. Через дві доби безрезультатних пошуків, до операції вирішили залучити чотирилапих вихованців павлоградського рятувального кінологічного загону «Антарес». 

«Ми зі Спаркі занурились метрів на 70 жахливої «зеленки» з купами сміття, хащами, стічними ровами та смердючою водою. Раптом Спаркі активно заметушилась в одному місці, почала скребти лапами і гавкнула, намагаючись просунути голову в якусь низину. Через секунду я уже лежала на землі, просунувши голову в отвір – бетонний колодязь глибиною близько 3,3 метри, із двома розгалуженнями всередині. Уявіть мої емоції, коли на мій крик: « Чи є хто живий?»…, я почула, начебто слабкий стогін!!! Я закричала знову і звідкись із надр землі: «Допоможіть! Я тут 3 дні!» Мої крики примусили прибігти не лише рідних, але й випадкових перехожих», –написала керівник кінологічного клубу «Антарес» Лариса Борисенко на своїй сторінці у Facebook.

Дуже швидко був знайдений і той люк, в котрий провалилась нещасна жінка. Він знаходився метрів за 20 від місця, котре вказала Спаркі. Постраждалій була передана вода, постійно розмовляли з нею, очікуючи приїзду викликаних служб. Рятувальники та медики чітко скоординували дії для вилучення жінки із колектора. Транспортували її на ношах до карети «Швидкої допомоги».

«Тепер уже всі жартували і були щасливі від того, що те, що ще годину тому здавалось безнадійним, завершилось найкращим чином. Зрозуміло, що в цей день Зірки і хтось там наверху, явно були на стороні цієї, неймовірно сильної духом жінки, котра не здалась, а вірила в допомогу! На стороні її чудових рідних, котрі не здавались ні на хвилину …., котрі дали орієнтування в пресу соцмережі, знайшли, всупереч запевненням в «марності» застосування собак, наші координати!», – розповідає Лариса Борисенко.

В пошуку людини працювала шесрічна бельгійська вівчарка малінуа Спарки «Шпуня» – волонтерський павлоградський пошуково-рятвальний загін «Антарес». Собака-рятівник рівня «В» (міжнародного) – у світовому рейтингу 2019 року. Для цих собак не важливо скільки часу пройшло з моменту зникнення людини. Проте важливо звертатись якомога раніше, щоб людина мала шанси вижити в критичній ситуації.