У який спосіб це зробити обговорювали учасники семінару з енергоефективності, котрий пройшов у приміщенні Павлоградського міськвиконкомі.

У заході взяли участь директори шкіл та дитячих садочків, голови ОСББ, сільських рад Павлоградського району.

Найбільшим споживачем енергії в Україні є житловий сектор. У той же час 80% будівель потребують утеплення. Показники енергоефективності нашого житлового фонду вдвічі (а іноді втричі) більші за показники країн ЄС.

Одним із способів зменшення витрати енергії – є установка «негазових» котлів.На придбання таких котлів із жовтня минулого року держава відшкодовує 20% від тіла кредиту. На сьогоднішній день лише «Ощадбанк» видав 103 млн. грн на кредити на «негазові» котли.

Із травня цього року програму державної підтримки поширено на утеплення приватних і багатоквартирних будинків, а також додано ще 2 банки.
На реалізацію програми у 2015 році передбачено 344 млн. грн. Це цільові європейські кошти, які можуть використовуватись лише для енергоефективних заходів.

Наразі, компенсація відбуватиметься через АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк, АТ «Укрексімбанк», які беруть участь у програмі.

Детальнішу інформацію можна дізнатись на гарячій лінії Держенергоефективності та у відділеннях банків, що видають кредити.
На сьогоднішній день енергоощадні кредити оформили близько 17 тисяч сімей на суму понад 286 мільйонів гривень.

Використовуючи ці всі можливості, українці можуть значно зменшити рахунки, зокрема на опалення. До такого висновку дійшли учасники семінару