Від цього залежить розмір коштів, які мешканці транзитного містечка сплачують за комунальні послуги 

З пропозицією перевести модульне містечко в статус соціального гуртожитку до депутатів міської ради Павлограда звернулась в.о. керівника КП «Павлограджитлосервіс» Олена Терентьєва.
Міський голова Анатолій Вершина вважає, що така реорганізація неможлива, бо суперечить законодавству – модульні будиночки не є капітальним будівництвом, а мають тимчасове призначення.

«Ми не можемо перевести його в соціальний гуртожиток, тому що це не капітальне будівництво. Я особисто не проти, якщо це не суперечить законодавству», – сказав міський голова.

Він запропонував розглянути це питання під час наступного пленарного засідання депутатів. А до цього часу юридичний відділ міськвиконкому має вивчити це питання і підготувати офіційний правовий висновок.

Водночас, міський голова зазначив, що навіщо приймати рішення, знаючи наперед, що воно незаконне.

Нагадаємо, що з січня 2019 року депутати міської ради прийняли рішення про відмову в компенсації вартості проживання в модульному містечку, виключення становлять діти до 3-х років. Тариф на електроенергію для мешканців модульного містечка становить 1,68 грн, як для юридичних осіб. А враховуючи той факт, що в модульному містечку опалення електричне, то платня за комунальні послуги значно вища, аніж, скажімо, для тих, хто проживає у багатоповерхівках –1450 грн з однієї людини. Надання модульному містечку статусу соціального гуртожитку удвічі зменшить тариф на електропостачання.

Окрім того, в транзитному містечку один загальний електролічильник і платню за спожиту електрику розподіляють порівну між мешканцями. Для людей також незрозуміла формула, за котрою здійснюються нарахування послуг з електропостачання, вони вважають, що платня за електрику значно завищена. З проханням зменшити платню за комунальні послуги тимчасово переміщені особи, що проживають в модульному містечку звертались до міської та обласної влади, до депутатів Верховної Ради та навіть виходили на акції протесту. Проте, нічого не змінилось.

На даний час розглядається також можливість розселення мешканців модульного містечка – кожній сім’ї окремий будиночок. Розповіла в.о. керівника КП «Павлограджитлосервіс» Олена Терентьєва.

Депутати вважають, що така ситуація дозволить уникнути непорозумінь, бо дасть можливість обраховувати спожиту електричну енергію окремо по кожному будиночку. Скільки використав – стільки сплатив.