бо традиційні не допомагають  

Заклади торгівлі (т.з. «наливайки»), кількість котрих щороку збільшується, викликають чимало нарікань мешканців міста. Особливо, коли вони розташовуються на перших поверхах житлових будинків. Міська влада каже, що в них не вистачає повноважень, аби закрити такі торгові точки, або ж не дозволити відкриватись, тому боротимуться з ними як традиційними, так і не традиційними методами.

«Чимало людей не розуміють повноважень органів місцевого самоврядування. Десь 70% населення вважають, що дозвіл для роботи будь-якого комерційного об’єкта дає орган місцевого самоврядування. На сьогодні органи місцевого самоврядування взагалі ніякого дозволу не дають для того, щоб підприємство працювало. Якщо підприємець вирішив працювати в тому чи іншому напрямку, то він прописує свій статут, іде реєструє підприємство та працює», ― розповів міський голова Анатолій Вершина.

За його словами така ж ситуація в місті з пунктами приймання металу, ігровим бізнесом та масою закладів, де торгують спиртними напоями.
Як боротись із «наливайками» думали учасники спільного засідання за участі міського голови, правоохоронців, депутатів міської ради, «Муніципальної варти», відділу розвитку споживчого ринку Павлоградського міськвиконкому.

За словами Анатолія Вершини, для боротьби з цією «недугою» варто застосовувати як традиційні, так і нетрадиційні «методи лікування». Бо, якщо зараз не впорядкувати цей несистемний вид бізнесу, то з кожним роком його ставатиме все більше.

«Зараз ми маємо вирішити, що робить кожна служба ― поліція, фіскальна служба, муніципальна варта, громадськість. Разом ми маємо створити «комфортні умови», щоб такі заклади не працювали в місті. Нехай працюють де завгодно, у нас їх не повинно бути. Можна боротись нетрадиційними методами. Можемо, наприклад, демонтувати східці біля їхнього закладу, вони там незаконно зроблені, бо земля не виділена. Модернізувати систему електропостачання будинку, аби вони не могли до неї під’єднатись й інші методи та способи» ― зауважив міський голова.

За словами начальника відділу споживчого ринку та підприємництва Павлоградської міської ради Світлани Кусочкіної, до повноважень органів місцевого самоврядування входить контроль за діяльністю торгових об’єктів та розгляд скарг на неякісне обслуговування чи порушення громадського порядку. За результатами перевірок відділ складає адміністративні протоколи, або направляють листи на адресу органів, що здійснюють контроль для вжиття відповідних заходів реагування. Проте, не завжди на такі звернення відповідні служби реагують.

За повідомленням керівника КП «Муніципальна варта» Сергія Тіщенка, на сьогодні, за їхніми даними, в місті діє понад 30 «наливайок. Нерідко власниками таких закладів є підприємці з інших міст, котрі не сплачують податки до місцевого бюджету, а лише створюють проблеми мешканцям Павлограда. Декотрі торгові заклади, що здійснюють продаж спиртного, працюють без ліцензії, а власники ― фіктивні.

За результатами сумісної наради було вирішено створити робочу групу, котра займатиметься питаннями роботи торгових закладів, де реалізують спиртні напої. До складу такої групи увійдуть представники поліції, міської влади, депутати міської ради, «Муніципальної варти», громадськості.