Четверо із них отримують профілактичне лікування проти сказу 

Упродовж липня 2019 року до травмпункту 4-ї міської лікарні із травмами від укусів тварин звернулись 41 чоловік. Про це повідомив завідуючий травмпунктом 4-ї міської лікарні Олег Чуєнко. За його словами випадків захворювання сказом серед тварин в Павлограді та районі цьогоріч не зареєстровано.

В цілому ж по області такі випадки реєструються. Так минулоріч від сказу в області померло двоє людей, котрі після укусів тварин, пізно звернулись за медичною допомогою. Згідно зі звітом про санітарно-епідемічну ситуацію в області за минулий тиждень, за медичною допомогою звернулося 4 особи, які контактували з хворою на сказ твариною. Всі вони проходять профілактичне лікування.

«При потраплянні збудника сказу в організм людини, врятувати життя може лише вчасно розпочате лікування. Інкубаційний період може тривати декілька місяців. Симптоми – підвищення температури, боязнь світла, води. Коли уже з’являються такі симптоми, то врятувати людину неможливо», – зазначив Микола Чуєнко.
Він також додав, що вакциною проти сказу медичний заклад повністю забезпечений.

За повідомленням ветеринарного лікаря Ірини Циби, єдиним методом профілактики захворювання серед тварин є щеплення.

«Аби не допустити захворювання сказом, тварину достатньо раз на рік вакцинувати. Перша вакцинація допускається з 4-х місяців. В більшості випадків тварину вакцинують рівно в рік. Якщо вакцинувати тварину раз на рік, то сказ їй не загрожує», – розповіла Ірина Циба.