Кількість інсультів в цілому по Україні останнім часом має чітку тенденцію до зростання

Щорічно реєструється від 100 тис. до 120 тис. інсультів. Смертність від цієї патології більше аніж удвічі перевищує показники країн Західної Європи. У Павлограді розповсюдженість захворювання перебуває на торішньому рівні, водночас, обласні показники перевищені майже удвічі. За 9 місяців 2018 року у Павлограді зареєстровано 672 випадки захворювання.За 9 місяців 2019 року – 645 інсультів.

Водночас, за словами лікаря-невропатолога Євгенія Каменського, на сьогодні завдяки сучасним методам діагностики, позитивно змінилась тактика лікування хворих.

«Проте не варто забувати, що окрім боротьби лікарів за сприятливий перебіг захворювання, існує ще первинна профілактика, котра значно зменшує ризик виникнення хвороби. Це курс гіпотензивних препаратів, препарати, що знижують згортання крові та рівень холестерину, антиаритмічні препарати. Їх потрібно приймати за призначенням лікаря. Хворі мають контролювати свій тиск, рівень цукру, правильно харчуватись. Окрім того варто вести здоровий спосіб життя, відмовитись від шкідливих звичок. Інсульт легше попередити, аніж лікувати», – розповів Євгеній Каменський.