Сьогодні на базі лікарні інтенсивного лікування (міська лікарня №4) в Павлограді пройшов захід із забору крові

 Кровозбір здійснювала бригада обласної станції переливання крові. Охочих поділитись кров’ю було чимало – 72 павлоградці взяли участь в акції. Розповіла tv-news.dp.ua головний лікар медичного закладу Ірина Жицька.

«Було 72 людини, це гарний показник. Дякуємо павлоградцям за те, що вони з розумінням віднеслись до пропозиції стати донорами. Все пройшло добре. Тим паче, що зараз обласна лікарня Мечнікова дуже потребує крові, адже днями, згідно з повідомленнями ЗМІ було доставлено чимало поранених бійців», – розповіла Ірина Жицька.

Вона також додала, що після забору кров надходить до Дніпропетровського обласного центру переливання крові. Там її ретельно перевіряють за багатьма показниками, обробляють, ділять на компоненти та формують по спеціальних пакетах.

«Якщо кров у гарному стані, то вона формується по спеціальних пакетах. І коли нам потрібно, то ми доставляємо цю кров до медичного закладу. В нашій лікарні функціонує свій лікарняний банк крові. В цьому банку зберігається запас компонентів крові для надання невідкладної допомоги при гострих кровотечах, різних політравмах. Таким чином у нас завжди є певний запас крові на різні екстрені випадки. Якщо у нас немає потрібної групи крові чи її компоненти, то ми відправляємо машину у Дніпро і привозимо», – додала Ірина Жицька.

Процедура забору крові здійснюється бригадою обласної станції переливання крові на базі павлоградської лікарні інтенсивного лікування щомісяця.

Стати донором може будь-який павлоградець віком від 18 до 60 років, що не мають медичних протипоказань. Можна здати кров і в старшому віці, якщо дозволяє стан здоров’я.