Вони навіть заповзають ближче до помешкань людей

Гадюку степову помітили у своєму дворі мешканці с. Вербок, Павлоградського району

Відповідне фото вони розмістили у соцмережі Facebook.

Ще одного плазуна було помічено на території школи №2 Павлограда

Нагадаємо, що нещодавно у Дніпрі на Набережній Перемоги було виявлено близько двох десятків водяних вужів. Про це в соцмережі написав начальник Головного управління ДСНС України в Дніпропетровській області Андрій Кульбач.

За повідомленням зоолога Євгена Буяновера, змії, яких ми бачимо поблизу водойм, — це, як правило, звичайний вуж, водяний вуж, який не отруйний і не становить небезпеки для людей. Єдина отруйна змія, яка водиться у нас, — степова гадюка, але зустріти її не просто.

Однак отруйна змія чи ні — знешкоджувати її самостійно рятувальники не радять. Бо навесні плазуни можуть поводитись агресивно. У разі небезпечної зустрічі слід зателефонувати на "101".

До речі

Минулоріч медичні заклади Павлограда отримали 10 доз протиотрутної сироватки. Обласні спеціалісти кажуть, що за свою 20-річну практику їм доводилось вводити протиотруту лише 7 разів.
За дослідженням спеціалістів у нашій кліматичній зоні не водиться смертельно небезпечних плазунів. А введення антидоту є не зовсім безпечною процедурою.

Довідково

В Україні живуть 11 видів зміїв, із яких лише три є отруйними. Це – гадюка звичайна, гадюка Нікольського та степова гадюка.