І якщо можливо, то чому проблема із року в рік повторюється і вирішується лише тимчасовими методами. Ці питання обговорювали санстанція, МНС-ники, міліція, громадські активісти, міська та районна влада.

Захід пройшов за ініціативою Громадської комісії Павлограда.

Представник ГО «Чесна країна» запропонував здавалося б просту і дієву річ – викошувати очерет та бур’яни, аби нічому було горіти. Проте, як виявилось , тут не все так просто.

Міська влада не кругом може викошувати очерет, бо він росте на землях району. Як вияснилось, землі з із великими площами очерету, і району теж не належать. Вони належать ДТЕКу. Санстанція теж розводить руками, мовляв ми зараз в стадії реорганізації і не маємо права ні на які перевірки, а лабораторні прилади обмежені у визначенні шкідливих речовин у повітрі. Дільничі інспектори теж обмежені у своїх діях – у них не вистачає ні сил, ні засобів, аби вистежити всіх паліїв

Єдиний, на кого не розповсюджується факт приналежності землі району, місту чи ДТЕКу – це пожежники. Очерет, суха трава, сміття додають їм чимало клопоту.

«Я не знаю, наскільки небезпечний дим, котрим дихають мої пожежники. Посилаючи людей в очерет, де їдкий дим. Можливо, я здійснюю неправильні дії», – говорить начальник управління із надзвичайних ситуацій Павлограда та району Олександр Миславський.

Вирішили активізувати роботу правоохоронців, аби ті пильніше слідкували за паліями і жорсткіше штрафували їх. Адже, як запевняють пожежники, причина горіннях очерету, сухої трави, сміття – людський фактор.