Починаючи з квітня 2015 року, в регіоні почали фіксуватися випадки штучного збільшення суми боргу населення за спожитий природний газ.

Повідомила керівник служби правової допомоги Федерації незалежних профспілок Дніпропетровської області Катерина Шапошникова.

«Історія бере свій початок у квітні-травні, коли почалися зміни в тарифах. Користуючись безладом і неграмотністю більшої частини населення, почалося масове приписування боргів. Так, газ, спожитий у березні, рахували за цінами квітня, при розрахунку квітневого споживання не враховувалися пільгові 200 куб.м. Практично в кожне домогосподарства були принесені так звані «листи щастя» – квитанції з вимогами про сплату боргу з загрозою припинення газопостачання. Більше того, газова компанія закрила пункти звірки, залишивши їх мінімальну кількість. Коли людина хотіла приїхати, щоб розібратися в причині виникнення боргів, їй необхідно було простоювати в довгих чергах, проводити розбірки», – сказала Катерина Шапошникова.

Вона також зазначила, що був поданий ряд відповідних звернень до Адміністрації Президента України, Кабміна та Антимонопольного комітету, а також Нацкомісію по регулюванню ринку комунальних послуг та енергетики:

«В результаті звернень безліч боргів було списано», – додала керівник служби правової допомоги.

Вона підкреслила, що всі громадяни, які постраждали від «намальованих» боргів, можуть звернутися за допомогою в правовий відділ Федерації незалежних профспілок.