Під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2015, органи внутрішніх справ області отримали досить велику кількість звернень, як від громадян, так і від кандидатів у депутати різних рівнів про наявні факти масштабного підкупу виборців.

Повідомляє прес-служба обласного управління із надзвичайних ситуацій.

«В результаті оперативних заходів були виявлені місця, де організовувався безпосередній підкуп виборців. Проте, ми вперше зіткнулися з масштабним підкупом виборців через телефон та мережу Інтернет, коли тисячі людей отримали СМС-повідомлення з пропозицією продати свій голос», – йдеться в повідомленні.

Спеціальним підрозділам, в обов’язки яких входить боротьба з кіберзлочинністю, поставлено завдання виявити не тільки замовників і організаторів, а й тих, хто отримував гроші за продаж свого голосу.

Правоохоронці наголошують, що купівля голосів через інтернет і мобільні телефони на перший погляд менш помітна, ніж скупка безпосередньо, але з іншого боку вона залишає реальний слід.

«Громадяни повинні усвідомити, що все, що з'явилося в Інтернет-просторі, залишиться там назавжди, навіть якщо ви видалите це зі свого електронного пристрою. Ми зможемо відстежити весь ланцюжок з того моменту, коли громадянин дав свою згоду на продаж голосу, отримавши за це грошовий аванс, до відправки фото бюлетеня та отримання решти незаконної винагороди», – повідомляє прес-служба відомства.

Підкуп виборців це протиправне діяння, за яке законодавством України передбачена кримінальна відповідальність за ст. 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборця, учасника референдуму). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3-х років.

 

Юридические услуги