Байдужість чи слабка інформованість – один чи відразу два цих фактори стали причиною того, що Громадські слухання пройшли сьогодні при явці людей всього лише у три десятки разом з журналістами.

Це при тому, що питання, котре обговорювалось, завжди викликало бурхливі емоції – перейменування вулиць.

Сьогодні вирішували яку назву мають носити 6 вулиць міста – Леніна, Дзержинського, Радянська, Баумана, Маркса Карла (така її офіційна назва), Володарського. Точніше навіть не вирішували, а вибирали один із декількох варіантів, запропонованих головою комісії по перейменуванню вулиць Євгеном Аматовим. Кажуть, що на розгляд громади виносили лише «найрейтинговіші» назви, котрі начебто набрали найбільшу кількість голосів на офіційному сайті міськвиконкому.

 

Власне, обговорення, як такого і не було. Людям  називали декілька варіантів і відразу вказували на те, який варіант начебто користується найбільшою популярністю павлоградців. Учасники «слухань» з цим погоджувались і не заперечували, окрім одиничних випадків. Інколи не голосували ані за, ані проти, ані утримались. Тоді за основу бралось інтренет-голосування.

А тому Громадські обговорення пройшли без обговорення – мляво, пасивно, байдуже.
В результаті назва центральної вулиці міста – К. Маркса може так і називатись – Центральна, втративши будь-яке смислове та історичне навантаження.
Вулиця Леніна може стати Соборною, Дзержинського – Успенською, Радянська – Ганни Світличної або Захави, Баумана – Спортивною чи Голубицького, Володарського – Пилипа Орлика чи Захави.

Один із варіантів назви вулиці – імені Сергія Нігояна, учасники робочої групи не винесли на розгляд громадськості. Мотивуючи це тим, що на це потрібна згода родичів. Родичі напевне і не заперечували б. Але ж хто їх про це запитував.

«За вказівкою міського голови в місті була створена спеціальна комісія, котра збирала всі варіанти, розглядала їх, опрацьовували і тепер винесла на ваш розгляд», – розпочав Громадські слухання Євген Аматов.

Треба сказати, що така робоча група по перейменуванню вулиць міста, дійсно була створена. За яким принципом вона була сформована, невідомо. Але відомо, що вона більше була без діла, аніж діяла. Після свого офіційного створення , вона пропрацювала близько місяця , потім близько двох місяців за якихось причин не збиралась.

Завтра, 03 листопада, плануються наступні Громадські слухання. Розглядатиметься питання щодо перейменування вулиць: Орджонікідзе, Червоноармійська, Урицького, Кірова, Боженко, Красіна, Димитрова, Газети Правди, Московська та провулка Піонерський.

Які назви вулиць ми залишимо нащадкам, залежить від нас. Від нашої активної небайдужості чи пасивної згоди. Слухання пройдуть о 15 годині в Центрі дозвілля «Мир».

Вибрані на слуханнях варіанти назв вулиць, відправлять на розгляд депутатам міської ради. І вже ті вирішуватимуть який остаточний варіант прийняти.
Зробити все це депутати мають до 21 листопада.

Матеріал за темоюПавлоградців запрошують взяти участь у процесі перейменуванні вулиць міста

Коментарі   

0 # наталя 02.11.2015, 20:40
Навіщо перейменовувати вулицю Радянську, у нас принаймні теж є Рада.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Тетяна 02.11.2015, 23:09
Ну тут же йдеться про ідеологічну назву, а не про те, щоб шукати однокореневі слова і підлаштовувати стару назву до нових умов. Тоді, коли вулицю Радянську називали Радянської, то мали на увазі не Верховну Раду, а Радянський Союз, советы, Советская. Сама ця ідеологія туди була закладена. Так само можна сказати, що вулиця Карла Маркса - це зовсім не того самого Маркса, це якийсь собі такий дядько Маркс був, багато їх таких є у світі. То навіщо ж її перейменовувати?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата