Половина бійців, які надходять в ОКБ ім. Мєчнікова, мають контузію.

Психологи не можуть надавати таким пацієнтам повноцінну допомогу.Тому існує потреба у створенні спеціального центру для реабілітації таких бійців. Повідомила завідуюча психосоматичним центром ОКБ ім. Мєчникова, доктор медичних наук Світлана Мороз.

«Спочатку бійців АТО, які надходили в лікарню Мєчникова із зони АТО, лікували, як тих, хто має стрес у зв'язку з воєнними діями, але виявилося, що ця допомога не зовсім дієва. Половина бійців, які надходять в ОКБ ім. Мєчникова з передової, мають контузію. Контузія проявляється тільки на нейропсихологічних тестах, коли людина втрачає здатність до абстрактного мислення, коли у людини порушуються вищі кіркові функції. Якщо це не лікувати, то хвороба прогресуватиме, і ми отримаємо покоління деградованих людей. З контузією психологи впоратися не можуть, і той волонтерський рух , який широко розвинений по всій Україні, також проблему не вирішить, оскільки вони не зможуть надавати повноцінну допомогу таким пацієнтам», – сказала Світлана Мороз.

Вона також додала, що таким хворим допомогу повинна надавати комплексна бригада лікарів: невропотологів, нейрохірургів, психіатрів, і тільки потім передавати в руки нейропсихології. На сьогоднішній день існує комплексна програма про створенню в Дніпропетровській області центру допомоги бійцям, котрі отримали контузію. Програма складається з 4 етапів реабілітації : медичний, психологічний, психосоціальний, професійний (сімейний).