Вугільники Великобританії відвідали ДТЕК Павлоградвугілля.

Представники парламенту Великобританії та Національної Спілки шахтарів Сполученого Королівства на чолі з президентом Ніколасом Карсоном Вілсоном спустилися в підземні виробки шахти ім. Героїв Космосу, відвідали базу відпочинку «Павлоградець», побували в музеї шахтарської слави ДТЕК Павлоградвугілля і поділилися своїми враженнями з лідерами профспілок та керівництвом ДТЕК Павлоградвугілля.

Візит вугільників Великобританії почався зі знайомства з шахтою ім. Героїв космосу. Директор ДТЕК шахтоуправління ім. Героїв Космосу Сасун Мкртчян розповів гостям про особливості видобутку вугілля з надтонких вугільних пластів Західно-Донбаського вугільного басейну і роботі на надкатегорійній за вмістом метану шахті ім. Героїв Космосу. Потім іноземні гості спустилися в шахту, щоб на власні очі побачити, як трудяться українські колеги.

«Якщо чесно, коли ми тільки приїхали на шахту, відразу і не зрозуміли, що знаходимося на вугледобувному підприємстві – навколо все чисто, акуратно, видно, що зроблено для комфорту людей. А ще нас дуже порадувала лазня. Ми бували на шахтах практично всіх розвинених країн Європи, і можемо сказати, що не всюди у шахтарів такі умови в лазнях, - прокоментував президент профспілки вугільників Великобританії Ніколас Карсон Вілсон. - Також нас здивував той факт, що українські гірники проводять під землею 6 годин. У нас зміна триває мінімум 7год. 15 хвилин. Середній вік шахтарів Великобританії - 55 років, на шахтах ДТЕК Павлоградвугілля цей вік становить 33 роки, а це означає, що молодь бачить для себе перспективу в цій галузі. І найголовніше - це як ви працюєте з такими тонкими пластами, та з року в рік нарощуєте обсяги видобутку! В Англії товщина пласта становить 3-6 метрів, у вас 0,8-1 метр. У вас гірники - ювеліри! »

Також шахтарі двох країн провели круглий стіл, де обговорили такі актуальні теми, як скорочення видобутку вугілля і в Україні, і у Великобританії, імпортне заміщення власного ресурсу і пов'язані з цим проблеми - закриття державних шахт і криза, в якому виявляються шахтарські міста і селища.

«…Радує, що європейські колеги високо оцінили нашу роботу, особливо в нинішніх умовах кризи в галузі, і підтримали нас, висловивши впевненість, що з наявним потенціалом ми обов'язково подолаємо кризу », - сказав Генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля Сергій Воронін.

В цілому англійці гостювали в Західному Донбасі 7 днів. Британці побували в музеї шахтарської слави, провели день на базі відпочинку «Павлоградець», познайомилися зі знаменитим петриківським розписом, українськими традиціями в музеї «Козацький хутір» в селі Галушківка.

Довідка

На сьогоднішній день на ШУ Героїв Космосу трудиться 4300 працівників. Середній рівень заробітної плати по шахтоуправлінню становить 9640 грн.