Із 28 березня поточного року в Україні вступив у дію закон, який дозволяє фіксувати на відео судові процеси без дозволу судді.

Починаючи з квітня місяця унікальний проект «Відкритий суд», аналогів якого немає у світі, стартував у Києві. Між проектом «Відкритий суд» і Верховним судом України є договір, також існує підтримка європейських та американських партнерів.

Сьогодні, 5 листопада, проект стартує у Дніпропетровську. Повідомив керівник проекту «Відкритий суд» Станіслав Батрин під час прес-конференції.

«У проекті задіяно понад 300 учасників по всій Україні, які проводять відеофіксацію засідань судів. Проект більшою мірою охоплює професійних юристів, які дорожать своєю репутацією, які мають силу слова, авторитет в Україні. Відеофіксації судових засідань в будь-яких судах потрапляють на спеціальний сайт, де створюється база роботи судді, прокурора і адвоката, для того, що б 46 млн. жителів України мали можливість бачити правду, не залежно від того знає ця людина закон або не знає »,–  розповів Станіслав Батрин.

В рамках проекту «Відкритий суд» оголошено всеукраїнський конкурс «Репортер Відкритого суду».

На сьогоднішній день задіяно близько 300 журналістів, студентів, звичайних громадян, які фіксують суднові засідання. Зараз обробляється близько 200 відеозаписів, які були ними зроблені.

З більш детальною інформацією про конкурс можна ознайомитись на сайті www.sud.openua.tv