Кожен п’ятий павлоградець принаймні раз на рік хворіє ГРВІ.

У поточному році рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) різко піднявся на кінець вересня, що віщує близьке настання грипу, як самого грізного захворювання цієї групи інфекцій. Повідомила міськрайонний епідеміолог Людмила Руденок.

«За прогнозами фахівців Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського на майбутній сезон в Україні очікується циркуляція вірусу грипу А (Н3N2). Не виключена можливість циркуляції вірусів грипу А ( Каліфорнія) 2009 (Н1N1) та В ( Пхукет) 2013 генетичної гілки В (Ямагата) при другорядній ролі», – розповіла Людмила Руденок.

Єдиним ефективним засобом профілактику грипу – є щеплення. Вакцинуватись потрібно в передсезонний період, який вже настав. За рекомендаціями ВООЗ всі вищезгадані три штами вірусу гриппу увійшли до складу сезонних вакцин проти грипу. Зробити щеплення можна в лікувально-профілактичних установах міста.

Епідеміологи наголошують, що грип особливо небезпечний для людей з хронічними захворюваннями органів дихання, серцево-судинної системи, з порушенням обміну речовин, імунною недостатністю.

До групи епідемічного ризику належать особи, які контактують з великою кількістю населення за родом своєї професії.

 

Юридические услуги