Проблему суїцидів серед неповнолітніх обговорили на спільній нараді директори шкіл Павлограда, правоохоронці, працівники соціальних служб.

Нараду провела начальник відділу за справами дітей обласного управління міліції Ірина Качинська.

Під час наради йшлося про те, що кількість сумних та жахливих прикладів коли діти покінчили життя самогубством, кожного року зростає і провина перш за все, лежить на байдужості батьків.

«У суїцидальної поведінки підлітків завжди є тривожні сигнали, саме на них необхідно звернути увагу, можливо ваша пильність врятує життя дитині. Деякі діти роблять спроби самогубства не з метою звести рахунки з життям, а лише полякати батьків, вони сподіваються, що таким чином звернуть увагу вічно зайнятих дорослих. Проте, на жаль, іноді швидка допомога не встигає вчасно і «смерть не по-справжньому» стає реальністю», - сказала Ірина Качинська.

Вона також звернула увагу присутніх на випадки залишення неповнолітніми своїх домівок, це також є гострою проблемою сьогодні. В більшості випадків таке трапляється в сім'ях, які опинились у складних життєвих обставинах. Завдання педагогів на своєму рівні вивчати емоційний стан школярів та вчасно виявляти групи ризику.

Під час наради присутні затвердили заходи для запобігання суїцидів серед неповнолітіх:

  •  Проводити постійні перевірки сімей та дітей які знаходяться під опікою.
  •  Звернутись до виконавчої влади міста щодо додаткового фінансування посади психологів у навчальних закладах.
  •  Ввести практику залучення до роботи з дітьми психологів зі спеціальних організацій, таких як «Клініка дружня до молоді», «Імпульс».
  •  Залучати громадські організації до роботи з сім'ями які опинились у складних життєвих обставинах, виявлення таких сімей та надання інформації про них у відповідні служби.

Юридические услуги